Ósmego maja rolnicy zaplanowali kolejne protesty. Tym razem na utrudnienia i krótkotrwałe blokady muszą być gotowi mieszkańcy Poznania. W związku z tym w centrum miasta i na drogach dojazdowych do niego mogą pojawić się utrudnienia.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, zgromadzenie publiczne odbędzie się na ul. Roosevelta, na odcinku od mostu Teatralnego do ronda Kaponiera. Następnie uczestnicy akcji przejadą na al. Niepodległości pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie po krótkim wiecu protest ma się zakończyć.

Według deklaracji organizatorów protest będzie trwał od godziny 9.00 do 11.00. W okresie poprzedzającym zgromadzenie oraz po jego zakończeniu należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu związanymi z przemieszczaniem się kolumny traktorów do oraz z miejsca spotkania.

Organizatorzy akcji zapewniają, że kolumna pojazdów zajmie wyłącznie jeden pas ruchu, a pozostałe pasy jezdni będą dostępne dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Na utrudnienia muszą być również przygotowane osoby korzystające na co dzień z dróg dojazdowych do stolicy Wielkopolski ze szczególnym uwzględnieniem kierunku Suchego Lasu.

Policja i służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK mają reagować na bieżąco w celu zmniejszenia niedogodności.

Inf. prasowa, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania, fot. KWP w Poznaniu