We wtorek (14 grudnia) odbyła się premiera teledysku do kultowego utworu „Jolka, Jolka pamiętasz” połączona z zapowiedzią Jubileuszowego koncertu Felicjana Andrzejczaka z zespołem i kwartetem smyczkowym. Trasa koncertowa rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku.

Jolka, Jolka wykonywana jest od blisko czterdziestu lat. To hit wielu pokoleń. W tym roku utwór doczekał się teledysku. Klip nagrywany był w dwóch etapach. Pierwsze nagrania przeprowadzono w Starej Cukrowni w Żninie. Kolejne zdjęcia realizowano w Studio Arya w Kcyni.

Przy produkcji teledysku uczestniczyło ponad trzydzieści osób  - profesjonalistów, wszystko po to by nie zawieść słuchaczy, miłośników legendarnego utworu.

Od 40 lat - za każdym razem, gdy wykonuje ten utwór, wszyscy ze mną go śpiewają. To już trzecie pokolenie. To właśnie „Jolce” - zawdzięczam większość najwspanialszych muzycznych chwil w moim życiu. Mam nadzieję, że teledysk będzie prezentem urodzinowym w czterdziestą rocznicę premiery tej wyjątkowej rockowej ballady, ale nie tylko. Liczę, że kolejne pokolenie będą go słuchać i śpiewać. To trochę tak jakby zapewnić nieskończoność temu co kocham – przy świadomości, że ja wieczny nie będę – właśnie spełnia się moje marzenie - zaznacza Felicjan Andrzejczak.

Premiera teledysku do kultowego utworu „Jolka, Jolka pamiętasz” jest połączona z zapowiedzią Jubileuszowego koncertu Felicjana Andrzejczaka z zespołem i kwartetem smyczkowym. Trasa koncertowa rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Pierwszy koncert odbędzie się w Świebodzinie. Latem przyszłego roku wydana zostanie płyta DVD Live z jubileuszowej trasy koncertowej.

Pochodzący z Wielkopolski Felicjan Andrzejczak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów muzycznych w Polsce - wykonawcą niezapomnianych przebojów takich jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety” - od lat goszczących w sercach Polaków.