Rozpoczął się drugi etap remontu nawierzchni na węźle autostradowym A2 w Jordanowie. W związku z prowadzonymi pracami zostaną wytyczone objazdy.

Zgodnie z wieloletnim planem utrzymaniowym, Autostrada Wielkopolska II kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym roku prace modernizacyjne na węźle autostradowym w Jordanowie. Prace zostały podzielone na etapy w celu zminimalizowania trudności w podróżowaniu.

Prace remontowe rozpoczęły się trzeciego kwietnia br. i będą polegały na remoncie konstrukcji nawierzchni na łącznicach wjazdowych na węzeł. W związku z tym, dla kierowców chcących wjechać na autostradę A2 z drogi S3 na węźle Jordanowo zostaną wytyczone objazdy.

Dla kierowców podróżujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej siedmiu ton, chcących włączyć się do ruchu na A2 w kierunku na Warszawę, zostanie wytyczony objazd drogami powiatowymi do drogi krajowej (DK) nr 92 do miejscowości Trzciel, następnie drogą wojewódzką nr 137 do węzła Trzciel, na którym będzie można wjechać na autostradę w kierunku na Warszawę.

Dla kierowców podróżujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej siedmiu ton chcących wjechać na A2 w kierunku Warszawy, objazd zostanie wytyczony przez węzeł Nowy Tomyśl – z trasy S3, drogą krajową nr 92 w kierunku Nowego Tomyśla, następnie drogą wojewódzką nr 305 do węzła w Nowym Tomyślu.

Kierowcy chcący wjechać na autostradę A2 w kierunku na Świecko będą proszeni o skorzystanie z objazdu prowadzącego do węzła Torzym, tj. objazd drogą krajową nr 92 w kierunku Torzymia, następnie drogą wojewódzką nr 138 do węzła Torzym, gdzie będą mogli włączyć się do ruchu na autostradzie w kierunku Świecka.

Czas realizacji prac szacowany jest na ok trzech tygodni, tj. do 25 kwietnia. Spółka Autostrada Wielkopolska II zobowiązała wykonawcę do terminowego ich wykonania. Warto jednak pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr, deszcz itp.) mogą wpłynąć na czas realizacji.

Inf. prasowa Autostrada Wielkopolska. Opr. /fot. Waldemar Roszczuk