Lexus LBX zadebiutował na europejskim rynku motoryzacyjnym. Marka przeprowadziła serię wyjątkowych pokazów premierowych nowego samochodu. Wydarzenia łączące sztukę nowoczesną z Lexusem odbyły się w Mediolanie, Londynie, Madrycie i Paryżu.

Nowy LBX to hybrydowy, miejski crossover imponujący niecodzienną stylistyką karoserii z designerskim detalami wyróżniającymi go na tle innych modeli marki. Model został stworzony z myślą o europejskich klientach i debiutuje w gamie Lexusa po serii pokazów premierowych, które odbyły się pod wspólnym hasłem „Everyday Extraordinary”, podkreślającym charakter auta.

Pokazy odbyły się kolejno w Mediolanie, Londynie, Madrycie i Paryżu, a każdy z nich łączył sztukę nowoczesną z Lexusem i codziennością i wyróżniał się innym motywem przewodnim.

To niesamowite, jak ta seria pokazów pomogła nam przybliżyć filozofię przyświecającą stworzeniu LBX-a. Mogliśmy w innowacyjny sposób zaprezentować nowy model, uwypuklić jego najważniejsze cechy, wykorzystując do tego nowoczesne i kreatywne instalacje artystyczne - zaznaczył Tommaso Grassi, pełniący funkcję Head of Customer Experience and Communications w Lexus Europe.

W Mediolanie Lexusa LBX pokazano w ekskluzywnej myjni samochodowej. W londyńskim Soho zaprezentowano niecodzienną wizję parkingu z tworzącą wyjątkowy klimat iluminacją. Z kolei w Madrycie architekt Fabián Ñiguez oraz artystka tworząca murale Lidia Cao zaproponowali swoją wersję ulicznej galerii sztuki z LBX-em w roli głównej. Serię pokazów zakończył pop-up prezentujący interpretację klasycznej paryskiej piekarni, w którym za kulinarną stronę wydarzenia odpowiadał nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni Mory Sacko.