Lime kończy sezon w Poznaniu i rozpoczyna przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi na ulicach dostępne będą do czwartego grudnia br. Wrócą wiosną przyszłego roku.

Lime rozpoczyna przygotowania do zakończenia sezonu, a podczas przerwy jesienno-zimowej przeprowadzi przegląd i konserwację sprzętu. Firma jest usatysfakcjonowana z popularności, jaką cieszyły się jej pojazdy w minionym sezonie. Także coraz więcej samorządów decyduje się na współpracę z Lime.

Usługa jest już dostępna w ponad pięćdziesięciu polskich miastach, a plany na kolejny sezon są również ambitne. - Cieszymy się, że rozwiązania z zakresu mikromobilności są coraz bardziej popularne w Polsce. Dziękujemy mieszkańcom Poznania za to, że korzystając z naszych urządzeń przyczynili się do redukcji poziomu emisji CO2 o dwadzieścia sześć ton. Teraz rozpoczynamy przeglądy naszej floty, gdyż bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet. Kontynuujemy także rozmowy z kolejnymi miastami, które dostrzegają potencjał w mikromobilności. Wrócimy wiosną i nadal będziemy zapewniać najwyższej jakości usługę naszej niezawodnej społeczności - zaznacza Damian Kupczak, Senior Operations Manager Lime Poland.

Firma oferuje w Polsce ponad dwadzieścia trzy tysiące urządzeń.

Lime przypomina o pięciu najważniejszych zasadach poruszania się hulajnogami.
    • Poruszamy się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieramy jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km na godzinę, bądź w innych przypadkach, chodnik.
    • Jeździmy maksymalnie 20 km /godzinę, a poruszając się po chodniku, dostosowujemy prędkość i ustępujemy pierwszeństwa pieszym.
    • Nigdy nie jeździmy pod wpływem alkoholu, ani innych środków odurzających.
    • Jedna hulajnoga dla jednej osoby. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
    • Hulajnogę parkujemy w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, parkujemy równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętamy, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętamy o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.