Wielkopolska strefa relaksuW ramach kampanii promocyjnej realizowanej przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, w największych polskich miastach pojawią się "specjalne strefy relaksu", w których mieszkańcy będą mogli zapoznać się z wielkopolskimi atrakcjami.

W ubiegłym tygodniu, pierwsza strefa pojawiła się w Łodzi. Stoisko zlokalizowane przy al. Schillera, odwiedziło kilka tys. osób. Zainstalowana w strefie interaktywna mapa kierowała uczestników do najciekawszych miejsc w regionie. Odwiedzający mogli otrzymać także limitowaną wersję przewodnika ”Odkryj Wielkopolskę”.

Turyści dowiedzą się z niego między innymi o Wielkopolsce Piastów, o wystawie machin oblężniczych w Grodzie Pobiedziska, czy też zapoznają się ze szlakami kajakowymi i rowerowymi. Przewodnik zawiera kontekstowe, humorystyczne rysunki przygotowane przez Anitę Zofię Siudę. Autorka znana jest przede wszystkim z ilustrowania książek dla dzieci.

Nie zapomniano przy tym o zagranicznych gościach. Informacje i mapki zostały przetłumaczone na język angielski. Na przechodniów czekały także typowe wielkopolskie smakołyki. Była to pierwsza strefa relaksu Wielkopolski. Niebawem, pojawi się w kolejnych miastach Polski.