Škoda opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia, które prezentują sylwetkę zupełnie nowego modelu Elroq. W pełni elektryczny kompaktowy SUV jest pierwszym modelem produkcyjnym Škody, w którym zastosowano język projektowania Modern Solid.

Minimalistyczny wygląd zewnętrzny łączy w sobie solidność i funkcjonalność i autentyczność, jednocześnie dając poczucie bezpieczeństwa i siły. Światowa premiera Škody Elroq jesienią 2024 roku oznacza początek nowej kampanii e-modeli Škody, w ramach której w nadchodzących latach na rynek trafi sześć modeli z napędem elektrycznym.

- W Škodzie, design jest ważną częścią tożsamości marki i jednym z głównych czynników naszego sukcesu. Ciągły rozwój kluczowych elementów wizualnych jest zarówno wymagającym, jak i ekscytującym zadaniem. Z tego powodu mój zespół i ja jesteśmy podekscytowani, mogąc zaprezentować zapowiedź pierwszego modelu Škody, który zawiera nowy język projektowania Modern Solid, taki jak Tech-Deck Face i bardziej solidny ogólny wygląd. Co więcej, jest to pierwszy samochód w naszym portfolio, który posiada napis Škoda na ostro wyprofilowanej masce - wyjaśnia Oliver Stefani, szef działu projektowania Škody.

Nowy przód z napisem Škoda i Tech-Deck Face

Przód Škody Elroq wyróżniają dzielone przednie światła, a najnowocześniejsze reflektory Matrix LED dopełniają jej wygląd. Napis Škoda jest teraz wyraźnie widoczny na masce, odzwierciedlając tożsamość korporacyjną marki. Innowacyjna osłona chłodnicy Tech-Deck Face to nowoczesna interpretacja tradycyjnej kratki, o bardziej płaskim i szerszym wyglądzie.

Innowacyjny design łączy się z inżynierią MEB

Elroq będzie trzecim modelem Škody opartym na modułowej platformie samochodów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen, dołączając do elektrycznej rodziny Škody Enyaq i Škody Enyaq Coupé. Jednocześnie Elroq zapoczątkuje nową kampanię czeskiego producenta samochodów w zakresie e-mobilności, obejmującą wypuszczenie na rynek w nadchodzących latach sześciu nowych modeli akumulatorowo-elektrycznych. Całkowicie nowy kompaktowy SUV ma charakteryzować się przestronnym wnętrzem i wyjątkową praktycznością, zgodnie z zaangażowaniem marki w komfort i funkcjonalność. Światowa premiera Škody Elroq zaplanowana jest na jesień tego roku.