Według ostatnio opublikowanego podsumowania sprzedaży samochodów osobowych w kraju, w ubiegłym roku najlepiej wypadła Skoda. Jednak z początkiem 2020 roku wyłonił się nowy lider sprzedaży na krajowym rynku motoryzacyjnym. W styczniu największą ilość zarejestrowanych pojazdów odnotowała Toyota z niemal siedemnasto procentowym udziałem w rynku.

Zarejestrowano 6700 sztuk pojazdów osobowych tej marki, czyli o 1754 więcej niż w pierwszym miesiącu ubiegłego roku. W styczniu łączna liczba rejestracji nowych samochodów wyniosła 39472 szt. Jest to spadek o 14 proc. w porównaniu do stycznia 2019 roku. Toyota jako jedna z nielicznych marek odnotowała wzrost liczby rejestracji. Najczęściej wybieranymi modelami była Corolla, Yaris, RAV4 i C-HR.

Jak podaje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Skoda znalazła się tym razem na drugim miejscu z wynikiem sprzedaży 5631 szt. Volkswagen uplasował się na trzeciej pozycji - 3955 szt. Kolejne miejsca zajmują Kia - 2203 szt. i Hyundai 2032.

Osoby prywatne najczęściej wybierały modele: Toyota Yaris, Toyota Corolla, Fiat Tipo, Hyundai Tucson i Skoda Octavia. Najpopularniejszymi modelami wśród klientów firmowych w styczniu 2020 okazały się: Toyota Corolla, Skoda Octavia, Toyota Yaris, Skoda Fabia i Skoda Superb.