Kia wprowadziła do sprzedaży pierwsze hybrydowe modele marki w segmencie samochodów kompaktowych. Modele Ceed kombi i Xceed, dostępne są jako hybryda typu plug-in i przy w pełni naładowanej baterii zapewniają około 50 km bezemisyjnej jazdy.

Oba pojazdy wyposażone są w silniki o mocy 141 KM i sześciostopniowe dwusprzęgłowe skrzynie biegów DCT. Producent deklaruje, że zużycie paliwa na 100 km nie powinno być większe niż 1,43 L. Aby naładować samochód w domu lub na stacji ładowania wystarczy podłączyć przewód ze złączem do gniazda znajdującego się po lewej stronie auta. W przypadku ładowania na stacji obsługującej moc 3,3 kW, samochód naładuje się w czasie poniżej trzech godzin. W zwykłym gniazdku ładowanie potrwa nieco dłużej.

Podobnie jak wszystkie pozostałe auta marki Kia - hybdrydowy Ceed i Xceed objęte są siedmioletnią gwarancją do przebiegu 150 tys. km, która obejmuje także akumulator i silnik elektryczny. Ceny wersji hybrydowych typu plug-in to odpowiednio 127 990 zł i 129 990 zł, czyli niewiele więcej niż kosztują modele konkurencyjne oferowane jako klasyczne hybrydy.