Pol'and'Rock Festival żegna Lubuskie. W tym roku, słynny festiwal muzyczny odbędzie się na Pomorzu Zachodnim, na lotnisku Makowice pod Płotami.

Jeździliśmy po całej Polsce, szukaliśmy różnych miejsc, ale to jest absolutnie czarodziejskie - wyjaśnia Jerzy Owsiak wskazując teren lotniska Makowice. - To takie miejsce o którym Wam zawsze mówiłem. To tutaj, w tym miejscu będziemy organizowali dwudziesty siódmy - najpiękniejszy festiwal świata - dodaje Owsiak.

Widzimy się 29-31 lipca. Tradycyjnie w czwartek o godz. 15.00 orkiestra zagra “Glory, glory, alleluja”, a Pan Roman Polański, ostatni zawiadowca stacji Żary, odgwiżdże start festiwalu - zapowiada organizator.

Pol'and'Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) od 2004 roku odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. Wcześniej trzy edycje odbyły się w Żarach. W ubiegłym roku z powodu pandemii, zorganizowana została "Wielka Domówka". Pierwsza edycja miała miejsce w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem żarnowieckim. Koncerty odbywały się także w Szczecinie-Dąbiu i Lęborku.