Na przejeździe kolejowym w Bolechowie doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i szynobusu

Pomimo działającej sygnalizacji świetlnej i opuszczonych rogatek, kierowca ciężarówki ominął zabezpieczenia, wjeżdżając prosto pod zbliżający się szynobus. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało czternaście osób. Dziesięć zostało hospitalizowanych, w tym jedna w stanie ciężkim.

W akcji ratowniczej uczestniczyło pięć zespołów ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce LPR, strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej i OSP oraz policja. Według relacji świadków, kierowca ciężarówki ominął stojące przed szlabanem pojazdy, ignorując jednocześnie zabezpieczenia i sygnalizację świetlną, wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Uderzenie było tak silne, że ciężarówka przełamała się na pół. Zniszczony został także szynobus, który w wyniku zderzenia wykoleił się. W pociągu jechało piętnaście osób razem z obsługą. W wypadku nikt nie zginął, jednak większość uczestników odniosła obrażenia. - Będziemy domagać się aresztu dla kierowcy ciężarówki. Złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący - zapewnił Andrzej Borowiak, rzecznik wlkp. policji.

W związku z pracami naprawczymi trakcji kolejowej, na odcinku Bolechowo - Murowana Goślina do dnia 30 kwietnia (godziny 20.00) obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Opr. W. Roszczuk, fot. Wlkp. Policja