Oświadczenie Kolei Wielkopolskich: Stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach

Spółka Koleje Wielkopolskie zajęła stanowisko w kwestii prezentowanego w mediach zdarzenia z udziałem podróżującego ucznia i konduktora, który za brak pieczątki w legitymacji szkolnej miał wyprosić chłopca z pociągu.

Po weryfikacji zapisów monitoringu jednoznacznie stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia mające miejsce w pociągu nr 77628 znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach.

Zabezpieczone nagranie jest potwierdzeniem, że nasz pracownik nie podjął działań, które spowodowałby „usunięcie" chłopca z pociągu.

Zapisy z kamer zewnętrznych i wewnętrznych pojazdu SA 132 012 przedstawiają następujący przebieg zdarzeń:
1. Chłopiec wsiada do pociągu o godzinie 8.26 na stacji Skoki razem z innym podróżnymi i siada na jednym z foteli w przedziale pasażerskim.
2. Kierownik pociągu realizując kontrolę biletów i dokumentów uprawniających do ewentualnych ulg przejazdowych podchodzi o godzinie 8:27.55 do podróżującego chłopca
3. O godzinie 8:28.05 kierownik pociągu kończy kontrolę biletów oraz dokumentu uprawniającego do ulgi i już do końca podróży nie nawiązuje kontaktu z chłopcem.
4. Chłopiec wysiada na stacji Roszkowo Wągrowieckie o godzinie 8:30.28.
5. Kierownik pociągu podczas wysiadania chłopca z pociągu na w/w stacji znajdował się w innej części pojazdu.

Przeprowadzone postępowanie wyjaśniające w stosunku do naszego pracownika także nie potwierdziło postawionych przez chłopca oraz media zarzutów. Kierownik pociągu jedynie wskazał uczniowi na konieczność posiadania aktualnego dokumentu uprawniającego do ulg zgodnego z obowiązującymi przepisami.

Wyżej wspomniany kierownik pociągu, to pracownik z 30-letnim doświadczeniem zawodowym - powierzone zadania wykonuje prawidłowo i dotychczas nie zanotowaliśmy nieprawidłowości w wypełnianych obowiązkach.

Jednocześnie podkreślamy, że Spółka realizuje cykliczne procesy szkoleniowe w obszarze - współpraca z klientem. Niejednokrotnie notujemy wysokie oceny tych działań i profesjonalizm naszych pracowników w przeprowadzanych ankietach i badaniach w których uczestniczą podróżujący pociągami Spółki Koleje Wielkopolskie.

Zwracamy uwagę, że pracownicy zespołu drużyn konduktorskich znają zasady postępowania w przypadku nie posiadania przez uczniów aktualnych dokumentów uprawniających do ulg przejazdowych i są odmienne aniżeli zaprezentowano to w mediach - co potwierdza nagranie monitoringu z omawianego zdarzenia.


Koleje Wielkopolskie wyjaśniają sprawę chłopca, który na polecenie konduktora miał opuścić pociąg

Według danych Ministerstwa Cyfryzacji, w tym roku blisko milion dowodów osobistych straci ważność. Wynika to…

Warto sprawdzić swój dokument tożsamości i nie dać się zaskoczyć w najmniej odpowiedniej sytuacji. Data ważności dowodu osobistego uważnie sprawdzana jest w bankach, urzędach i...

Frida Kahlo i Diego Rivera na Zamku w Poznaniu - długo wyczekiwani goście z Meksyku

W poznańskim Centrum Kultury Zamek trwa wystawa poświęcona twórczości i życiu Fridy Kahlo i Diego Rivery - uznanych ambasadorów sztuki meksykańskiej. W tej wyjątkowej wystawie ujęty został także polski kontekst.

W Wiszni Małej doszło do strzelaniny między gangsterami a oddziałem antyterrorystycznym. W wymianie ognia zginął policjant i jeden z napastników. Zastrzelony przestępca pochodził z Wielkopolski

Policjant został śmiertelnie ranny podczas akcji zatrzymania przestępców dokonujących włamania do bankomatu. Jeden z włamywaczy widząc zbliżających się funkcjonariuszy zaczął strzelać w ich kierunku. Między napastnikami, a antyterrorystami doszło do...

Elektroniczne zwolnienia lekarskie zastąpią standardowe druki L4

Od pierwszego lipca przyszłego roku e-ZLA, czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie będą jedynym sposobem wystawienia zwolnienia pacjentowi. To oznacza koniec epoki "zielonych druków", a co za tym idzie zbędnej biurokracji.

Biznes i finanse

Poszukiwanie pracy w erze digital. Papierowe CV odchodzi do lamusa

W Polsce z Internetu aktywnie korzysta blisko 26 mln osób. W sieci spędzamy codziennie średnio 4,4 godziny. Kolejne 1,3 godziny poświęcamy na przeglądanie stron na...

Nowe technologie

Nagroda dla SECO/WARWICK za nowatorski system UniCase Master®

SECO/WARWICK otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2017 za opracowanie nowatorskiego urządzenia UniCase Master®, które rzuca wyzwanie tradycyjnym metodom obróbki cieplnej.

Z biegiem Warty

Mieszkaniec powiatu gorzowskiego odpowie za nielegalne zatrudnianie obcokrajowców i podrabianie dokumentów

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali właściciela firmy, który nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy i podrobił dokumenty potwierdzające zatrudnienie.

IKEA poszerza ofertę sprzedaży mebli z dostawą do domu w wybranych lokalizacjach

Meble przez internet dostępne są we wszystkich miastach, w których znajduje się sklep IKEA. Dodatkowo w dziesięciu wybranych lokalizacjach uruchomiono dostawę w atrakcyjnych cenach. Sklep...

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych w Świebodzinie

Na początku listopada w kilku placówkach oświatowych w Świebodzinie wszczęto alarm w związku z informacjami o podłożonym ładunku wybuchowym.

Kronika wypadków

Karambol na autostradzie A2. Policja prowadzi czynności wyjaśniające przyczynę wypadku

W niedzielę po północy na autostradzie A2 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Uczestniczyło w nim sześć pojazdów, w tym jeden ciężarowy. Na miejscu zginęły dwie...

Prawo co dnia

Korupcja w poznańskiej skarbówce. Wspólne działania CBA i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej

Agenci delegatury CBA w Poznaniu, przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali pracownika urzędu skarbowego oraz właściciela biura detektywistycznego. Śledztwo dotyczy ujawnienia tajemnicy skarbowej.

Z kraju i ze świata

Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłej policjantki

W kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie odbyło się ostanie pożegnacie st. sierż. Magdaleny Dolebskiej, tragicznie zmarłej na służbie funkcjonariuszki.

Please publish modules in offcanvas position.